O FIRME SANTA CRUZ BYCICLES

 
 
 

Neopakovateľné a kultové

SantaCruz Firma Santa Cruz Bicycles bola založená v roku 1993 troma bikermi: Rob Roskop, Mike Marquez a Nick Novak v mestečku Santa Cruz v Kalifornii. Všetkých spojila jedna vášeň - bicykle.

Už na začiatku svojej činnosti sa sústredila na bicykle typu full suspension so systémom jednočapu. V tom čase vznikol v dielni Santa Cruz prvý model Tazmon, ktorý priniesol firme aj prvý úspech. Neskôr prišli modely Superlight a Bullit, ktorý je už viac rokov synonymom Freeride-u a filmov typu "Kranked". Z roka na rok sú všetky modely čoraz viac zdokonaľované z hľadiska použitia ako aj čoraz dokonalejších materiálov, a možností individuálneho výberu farieb.

Od vzniku firmy Santa Cruz sú naprojektované a firmou vyrobené bicykle považované za kultové. Santa Cruz je odborníkmi zradená do čela najlepších bicyklových firiem. Na takéto renomé sa firma dopracovala vďaka kvalite s prihliadnutím na detaily a perfektné projektovanie. Vo svete bicyklov má Santa Cruz renomé najlepšieho výrobcu bicyklov s jednočapom na trhu.

Perfektné renomé jej urobili aj najvyššie ocenenia prestížnych časopisov ako napr. "Mountain Bike", "Bicycling", "Mountain Bike Action", "Dirt rag" a iné. Prečo sa im darí vyrábať tak dobré bicykle? Preto, lebo všetkých zamestnancov spája vášeň, čo znamená, že keď ich práve nevyrábajú, tak na nich jazdia.

SantaCruz V roku 2000 Santa Cruz získala patent na systém pruženia VPP (Virtual Pivot Point) a dala si za cieľ navrhnutie a výrobu najlepšieho bicykla, aký je len možný. Po 2 rokoch tvrdej práce projektovaním s použitím najnovších programov a testovaním prototypov firma Santa Cruz Bicycles v druhej polovici roku 2002 predstavila a začala predávať modely Blur a V10. Tieto modely sa stali novým štandardom vo svete horskej cyklistiky. Bicykle so systémom pruženia VPP sú zaujímavé štvorčapovou konštrukciou a popritom prevyšujú iné modely dosiaľ v iných konštrukciách nevídanou bočnou tuhosťou.

Aj v pretekoch najvyššej triedy ako je Svetový pohár, sa Santa Cruz s nejedným víťazstvom zúčastňuje už viac rokov. Na V10 jazdí víťaz Svetového pohára DH Greg Minaar, Josh Bryceland a viacnásobný majster sveta DH Steve Peat.

 

Sp ť na Santa Cruz